Moje małe przyjemności

Książki

 • sobota, 23 lutego 2013
  • Weekend z książką

   Jodi Picoult „Krucha jak lód"

    

   Dzisiaj nietypowy wpis, ponieważ oprócz gotowania bardzo lubię czytać książki i podróżować. W związku z tym postanowiłam się z wami podzielić ciekawą książką, która nie tylko uprzyjemni wam wieczory, ale także pozwoli się nabrać dystansu wobec naszych problemów. „Krucha jak lód" Jodi Picoult jest obszerną pozycją (ponad 600 stron), ale czyta się ją szybko. Opisuje potęgę uczuć oraz do czego jesteśmy w stanie się posunąć w ich imię. Uczucia te są pokazane z perspektywy wszystkich członków rodziny oraz przyjaciółki rodziny, co pozwala ujrzeć problemy w różnej perspektywie.

    

   W rodzinie O´Keefe przychodzi na świat córeczka Willow, cierpiąca na rzadką chorobę genetyczną objawiającą się wrodzoną łamliwością kości. Po jednym z niewinnych upadków, który kończy się kolejnym poważnym złamaniem, rodzice postanawiają poszukać pomocy u prawnika. Ten doradza im wytoczenie procesu o błąd w sztuce lekarskie jprzyjaciółce rodziny, położnej, która prowadziła ciążę. Ewentualne odszkodowanie pozwoliłoby na lepszą opiekę nad Willow. Jednakże rodzice muszą przyznać, że gdyby wiedzieli o chorobie córki, zdecydowaliby się na aborcję. Czy będę w stanie zdecydować się na taki krok, jak ich decyzja wpłynie na więzi rodzinne i ich otoczenie, dowiecie się czytając tą książkę. 

    

   Dodatkowym, niewątpliwe interesującym atutem książki są przepisy na słodkości, które znajdziemy w jej treści. Mama Willow jest mistrzynią w cukiernictwie :)

    

   Może polecicie mi jakąś ciekawą książkę?

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (5) Pokaż komentarze do wpisu „Weekend z książką”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   chochlik-reims
   Czas publikacji:
   sobota, 23 lutego 2013 13:13

Kalendarz

Lipiec 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wyszukiwarka

Tagi

Zakładki

Kanał informacyjny

Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl Top Blogi Odszukaj.com - przepisy kulinarneRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...